Na afloop van WO2 haalde iedereen opgelucht adem. Einde aan de onderdrukking, de angst en ellende.
Pamflet Duitschland capituleert


Foto's Molendijk Piershil
Er kan weer worden gelachen, zoals deze jongens te paard laten zien. Tijdens het eerste bevrijdingsfeest in 1946 rijden Tinus Rozendaal (r) en Arie Bijl (l) te paard over de Molendijk te Piershil. Uiterst rechts is nog net kade 2 te zien. Het gebouw daarachter (Poldershuis) en het gebouw uiterst links (Kleermakerij J. van der Wel) zijn niet meer aanwezig. Links is ook nog een hond te zien en een stukje van de jeep die vermoedelijk aan de soldaat toebehoort die aan de rechterzijde staat. De man met de lichte pet achter de soldaat is San vd Waal.

Op deze foto komt het leven op de Piershilse Molendijk weer op gang, op 5 mei 1945.

Ook deze foto werd kort na de bevrijding gemaakt. Van links naar rechts: Bram Veerman, Truus van der Hoeven en Janie Bosman.

Foto 'Weer oranje' - 1945
Op deze (ingekleurde) foto van vlak na de oorlog is Rinus Bokhout te zien, staande op de Sluisjesdijk. Op het jasje kan weer oranje worden gedragen!

Foto 'Met de fiets' - 5 mei 1945
Reina de Pijper kreeg van haar vader in 1940 een nieuwe fiets. Gedurende de oorlog werd de fiets verstopt, op 5 mei 1945 poseerde ze met haar fiets in de Voorstraat van Piershil.

